Zalety pożyczek pozabankowych

Pożyczki pozabankowe na raty w dzisiejszych czasach stały się niezwykle popularne. Jest to związane z faktem, że posiadają one bardzo wiele istotnych zalet, dzięki którym coraz więcej osób decyduje się na ich zaciąganie.

Pożyczki na dowód

Najważniejszą zaletą tego typu pożyczek, jest to że klient nie jest szczegółowo sprawdzany pod względem posiadania zdolności kredytowej. Tak więc nie są sprawdzane jego zobowiązania i w dużym stopniu dochody. Ostatecznie więc pożyczyć pieniądze mogą również osoby, które są znacznie zadłużone i nie dostałyby kredytu w bankach tradycyjnych. W nich zdolność kredytowa jest szczegółowo sprawdzana i nie każdy jest w stanie otrzymać kredyt. Często do podpisania umowy jest potrzebny jedynie dowód i tak naprawdę nic więcej. Staje się to jedyną alternatywą dla takich osób w momencie, kiedy wystąpi sytuacja wymagająca posiadania jakiejś szybkiej gotówki.

Niskie kwoty

Bardzo ważną zaletą tego rodzaju pożyczek pozabankowych: https://www.wonga.pl/pozyczka-pozabankowa-na-raty jest to, że udzielane dla pożyczającego mogą być również bardzo niskie kwoty pieniędzy. Ostatecznie więc, można pożyczyć pieniądze, które brakują do jakiejś niedrogiej rzeczy i oddać je w następnym miesiącu, jak tylko zarobimy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób o niskich dochodach, które w konkretnym miesiącu będą miały ponadprzeciętne wydatki i nie mają czym się wspomóc. Takim osobom kredyty nie zostaną udzielone w żadnych bankach,a jedynie właśnie w tego typu instytucjach pozabankowych zajmujących się udzielaniem chwilówek. Jeżeli więc w danym miesiącu brakuje nam trochę gotówki, to braki możemy właśnie uzupełnić w ten prosty sposób.

rozsypane monety

Minimum formalności

Kolejną bardzo ważną zaletą pożyczek chwilówek jest to, że nie trzeba podpisywać obszernych umów, których i tak nigdy nikt nie czyta. Nie ma więc żadnych kruczków prawnych, które mogłyby wpłynąć niekorzystnie na kredytobiorcę. Przy tradycyjnych kredytach umowy takie mają nawet kilkanaście stron i pracownik ma obowiązek czekać, aż wszystkie strony zostaną przeczytane. W przypadku chwilówek, umowa składa się maksymalnie z kilku stron. Ostatecznie więc, nie trzeba również składać licznych podpisów, jak w przypadku umów w bankach tradycyjnych. Oszczędza się na tym sporo czasu i cierpliwości. Ogólnie cała procedura w tym przypadku jest uproszczona i przebiega w bardzo krótkim czasie. Po podpisaniu umowy, pieniądze są przekazywane pożyczkobiorcy w kilka minut. Jeżeli pożyczki takie zostały wzięte online, to w przeciągu kilku godzin znajdą się one na koncie kredytobiorcy. Wszystko jest więc bardzo szybkie.